Popis
kulová tažná spojka kloub AL-KO AK 270 , 2700 kg- montáž na trubku pr.50mm. – náhrada za kloub AK300 – pouze do 2700kg – 251S
| Výrobce: | AL-KO |
|---|---|
| Pro přívěsy: | brzděné |
| Montáž: | trubka pr. 50 mm |
| Pro přívěs o maximální hmotnosti: | 2700 kg |
| Montážní otvory – průměr: | 12,5 mm (pro šrouby M12) |
| Montážní otvory – rozteč: | 47 až 54 mm |
| Montážní otvory – umístění: | univerzální |
| Stiskací pojistka otevírání tažné spojky: | ano |
| Lze montovat na brzdy: | AL-KO |
Tato tažná kulová spojka AL-KO AK 270 nahrazuje starší typ AK 300, který již dále není ve výrobním programu AL-KO.
Je určená pro montáž na nájezdové brzdy do 2700 kg s průměrem tažné trubky 50 mm a vrtáním pro horizontálně umístěné upevňovací šrouby.
Maximální povolené svislé zatížení spojky je 120 kg a je určená pro přívěsy vybavené nájezdovou brzdou do nejvyšší povolené/technicky přípustné hmotnosti přívěsu 2700 kg
Spojka se běžně upevňuje dvěma horizontálně umístěnými šrouby (nejsou součástí dodávky, na přání dodáváme samostatně). V zadní části tažné spojky je také otvor pro vertikálně umístěný šroub, který umožňuje použít tažnou spojku i na nájezdových brzdách s upevňovacími šrouby umístěnými „do kříže“.
.
Tažná spojka je vybavena indikátorem správného připojení. U odpojeného nebo špatně připojeného kloubu je zelený plastový indikátor zapadlý do kovového lůžka na hlavě tažné spojky a není vidět. Zároveň je jasně viditelný červený proužek na zadní straně rukojeti. Při správném připojení se vysune indikátor z kovového lůžka nahoru a zůstane ve vysunuté poloze tak, že je zřetelně viditelný. Při tom se páka sklopí do zavřené polohy a červený proužek na její zadní straně se skryje.
Na pravé boční straně spojky najdete indikátor míry opotřebení. Indikátor míry opotřebení je rozdělen na dvě části – jedna je označena znaménkem „+“ a jedna „-„. Po připojení neopotřebené tažné spojky na neopotřebený kulový závěs se jezdec indikátoru nachází v poli se znaménkem „+“. Postupným opotřebováváním dosedacích ploch kloubu dochází k postupnému přesouvání ukazatele indikátoru. Pokud je po připojení kloubu na tažnou kouli ukazatel indikátoru v poli se znaménkem „-„, je nutné vyměnit tažnou spojku za novou. Pozor! Pokud máte na vozidle nadměrně opotřebenou tažnou kouli, nebude se ukazatel nacházezt v poli „+“ ani po připojení nové tažné spojky a existuje reálné riziko rozpojení spoje během jízdy!
Dodáváno s gumovou krytkou Soft Dock pro ochranu tažného vozidla před poškrábáním při drobných kolizích během manipulace s přívěsem.





